up2date
22 اسفند 1401 - 20:22

استان آذربایجان‌غربی سومین استان امن کشور است

فرمانده انتظامی استان با بیان اینکه استان آذربایجان‌غربی سومین استان امن کشور است، گفت: در طول سال جاری بیش از ۲میلیون مورد امداد خواهی از پلیس صورت گرفته که بیش از ۵۰۵ هزار مورد از آنها عملیاتی شده است.

به گزارش خبرگزاری فارس از ارومیه، سردار رحیم جهانبخش در نشست خبری با اصحاب رسانه در خصوص برگزاری  مراسمات و جشن‌های پایان سال اظهار داشت: ما هیچ مخالفتی با برگزاری جشن‌های آیینی نداریم زمانی که جشن‌ها در قواره‌های فرهنگی ملی و دینی قرار گیرد مورد حمایت ما نیز است چرا که ما با این فرهنگ بزرگ شده‌ایم.

فرمانده انتظامی استان با بیان اینکه استان آذربایجان‌غربی سومین استان امن کشور است، اظهار داشت: این مهم باجانفشانی های همه تلاش گران عرصه امنیت اتفاق افتاده است.

وی گفت: با اشراف اطلاعاتی و طی چندین عملیات منسجم وضربتی همکارانم از ابتدای سال جاری، بیش از سه تن انواع مواد مخدر کشف شده است  و مطالبات مردم از پلیس در مبارزه با مواد مخدر به‌ویژه در بحث جمع آوری خرده فروشان، مصرف‌کنندگان و معتادان متجاهر در سطح عمومی شهرها و اماکن عمومی اجرا می‌شود.

جهانبخش بر عزم جدی همه رده‌های انتظامی استان در عرصه مبارزه با مواد مخدر، قاچاق، سرقت و سایر جرایم خبر داد و گفت: در طول سال جاری بیش از ۲ میلیون امداد خواهی از  پلیس صورت گرفته که بیش از ۵۰۵ هزار مورد از آنها عملیاتی شده است.

فرمانده انتظامی استان با اشاره به اینکه متاسفانه ۶۰۰نفر بر اثر تصادفات فوت نموده اند؛ بیان کرد: بیش از ۴۷ هزار فقره تصادف رخ داده شده است که می‌بایست رانندگان برای پیشگیری و کاهش تصادفات، ضمن رعایت قوانین و مقررات رانندگی، توصیه های ترافیکی پلیس را جدی بگیرند و فرهنگ سازی در حوزه رانندگی امری مهم و واجب است.

وی با تاکید به مقابله بی امان با سارقان و سرقت در استان، تصریح کرد: با تلاش شبانه روزی همکارانم از ابتدای سال جاری ۵۲ طرح عملیات مبارزه با انواع سرقت ها و جرایم اجرا شده و بیش از ۸۷ درصد سرقت‌های مهم نیز کشف شده و ارزش ریالی اموال مسروقه ۱۱۵ میلیارد تومان می‌باشد که بخش اعظمی از توفیقات و موفقیت‌های پلیس در کشف سرقت‌ها و دستگیری سارقان مرهون همکاری مردم و شهروندان می‌باشد.

سردار جهانبخش با اشاره به شعار پلیس در نوروز ۱۴۰۲ "نوروزی متفاوت با پلیس مقتدر و حرفه ای"، گفت: با تصویب فرمانده محترم کل انتظامی با این شعار به استقبال بهار خواهیم رفت و در همه حال ماموریت های انتظامی برای خدمت رسانی به مردم است و در چهارشنبه آخر نگاه پلیس، یک نگاه کاملا اجتماعی است نه امنیتی و پلیس برای برقراری نظم و امنیت در سطح شهر در کنار مردم است و با افرادی که بخواهند از مرز قانون عبور کنند، قطعا برخورد خواهد شد به ویژه با خوروهای متخلف در این ایام و توقیف آن ها تا پایان تعطیلات نوروز با هماهنگی قضائی اقدام خواهد شد.

این مقام ارشد انتظامی با اشاره به افزایش هفت درصدی وقوع جرایم سایبری در استان، عنوان داشت: با تلاش شبانه روزی کارشناسان پلیس فتا و با به‌کارگیری تمامی ظرفیت ها، ۹۸ درصد ازجرایم سایبری در سطح استان کشف شده اند و همچنین با تاکید به توسعه مراکز مشاوره و مددکاری در کلانتری ها از آمار ۶۳ درصدی صلح و سازش پرونده ها خبرداد.

فرمانده انتظامی استان در پایان خاطر نشان کرد: همه ما درصدد هستیم که چهارشنبه آخر سال یک روز خاطره انگیز برای مردم عزیز باشد از این رو لازم است که خانواده ها در این ایام در کنار فرزندان خود قرار بگیرند و از شور و نشاط آن ها مراقبت کنند.

پایان پیام/

منبع: فارس
شناسه خبر: 1091272